Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
školy v prírode

Viete, čo všetko zbaliť dieťaťu do školy v prírode?

Čaká aj vaše dieťa tento školský rok jesenný či jarný týždňový pobyt v škole v prírode? Už teraz zrejme premýšľate, čo všetko vášmu drobcovi či školákovi do školy v prírode zabaliť, aby bolo dieťa dobre vybavené na celý týždeň a nič mu v škole prírode nechýbalo.

Ak neviete odkiaľ začať, vsaďte hlavne na praktickosť a zamerajte sa na fakt, že ide o pobyt v prírode a nie o módnu prehliadku. Tie najkrajšie, najdrahšie či značkové kúsky oblečenia je skôr lepšie nechať doma, pretože je veľmi otázne v akom stave by sa vrátili domov. To však neznamená, že deťom do školy v prírode máte zabaliť len staré a obnosené veci, ale naozaj praktické a pohodlné oblečenie vhodné do prírody.

Ako a do čoho baliť veci do školy v prírode?

Dieťaťu na výlet do školy v prírode nachystajte cestovnú tašku, batoh či kufor, ktorý zvládne aj samé odniesť (neodchádza predsa na mesiac) a pri balení nechajte v batožine aj určitý voľný priestor – rezervu, pretože dieťa si pri spiatočnej ceste veci do batožiny nebude vedieť uložiť tak dokonale a organizovane ako vy.

školy v prírode

Na deti čaká kopec zábavy

Zapínanie batožiny by nemalo byť tiež príliš náročné a komplikované. Ak už máte tu správnu batožinu, môžete si prichystať zoznam toho, čo bude vaše dieťa do školy v prírode potrebovať. Ideálne je, ak celú prípravu aj balenie robíte v spolupráci z dieťaťom, aby mohlo odpozorovať ako také balenie prebieha, čo využije neskôr pri spiatočnej ceste a zároveň bude mať prehľad o tom, čo má zabalené v batožine.

Základná výbava do školy v prírode

Osuška, menší uterák, hygienické potreby, pyžamo, spodná bielizeň a ponožky na každý deň, tričká s krátkym aj dlhým rukávom, aspoň dvoje tepláky či teplákové súpravy, nepremokavá bunda s kapucňou, čiapka, papuče, tenisky a pevná obuv do lesného terénu – to je základná výbava do školy v prírode. Zabudnúť nesmieme ani na lieky, ktoré dieťa užíva, tie je potrebné odovzdať učiteľom. Samozrejme deti si do školy v prírode môžu pribaliť aj nejaké karty či menšiu hru, notes, písacie potreby a obľúbenú knihu.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Pridaj komentár