Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
kancelársky stôl

Kancelársky stôl si vyberajte najmä podľa toho, načo ho budete primárne využívať

Výber kancelárskeho stola býva spravidla prvou vecou, ktorú pri zariaďovaní kancelárie alebo pracovne riešime. Ako však vybrať ten správny a kvalitný kancelársky stôl, ktorý bude dostatočne vybavený,  primerane veľký a vydrží nám slúžiť dlhé roky? Najprv sa musíme zamyslieť nad tým, čo od kancelárskeho stola požadujeme. Napr. ak potrebujeme viac-menej stôl na PC a jeho vybavenie, stôl musí mať rôzne detaily tomu uspôsobené (napr. výrez pre zabudovanie kábla k PC alebo výsuvná doska určená pre klávesnicu). Alebo potrebujete naozaj veľmi priestranný stôl určený nielen k používaniu PC, aj na písanie či kreatívnu prácu?

Kancelársky stôl musí byť kvalitný a dostatočne priestranný!

Keď vyberáme kancelársky stôl, sústredíme sa prevažne na jeho dizajn a na to, aby sa nám páčil, prípadne na potrebné rozmery, ktoré umožnia jeho umiestnenie na vyhradené miesto. Ale nemenej dôležité je všímať si aj kvalitu a teda materiál, z ktorého je kancelársky stôl vyrobený a tiež kvalitu celkového prevedenia (napr. hrúbku stolovej dosky či opracovanie hrán). Aj keď sa kancelársky nábytok najčastejšie vyrába z laminovanej drevotriesky LTD (ktorá je vhodná do kancelárií), dostupné sú aj vysoko kvalitné kancelárske stoly z masívu, prípadne stoly s povrchovou úpravou z dyhy. Ďalším dôležitým kritériom pri výbere je dostatočne veľká a priestranná stolová doska, ktorá má mať primeranú veľkosť k práci, na ktorú ju budete využívať (napr. práca s počítačom, veľké technické výkresy). Dostatočne veľká pracovná doska by mala mať asi 160 x 80 cm, ale veľmi obľúbené sú aj rohové kancelárske stoly s predĺženou jednou stranou.

kancelársky stôl

V kancelárii či pracovni nezabudnite ani na dostatok úložného priestoru

Úložný priestor v podobe zásuviek nie je povinnou súčasťou

Pre každú kanceláriu, kde je potrebné množstvo rôznych pomôcok a papierov, je úložný priestor v podobe zásuviek či poličiek veľmi dôležitý, nie vždy však musí byť priamo súčasťou kancelárskeho stola. Kancelársky stôl je potom možné kombinovať s veľmi praktickým mobilným zásuvkovým kontajnerom, ktorý si môžeme pod stolom umiestniť presne podľa svojej potreby.

Kvalitné kancelárske stoly slovenske výroby nájdete aj na tejto stránke.
Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Pridaj komentár