Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
tvorba web stránok

S angličtinou sa nestratíte ani pri tvorbe web stránok

V dnešnom svete pri našom rýchlom životnom štýle sme si zvykli, že aby sme držali krok s dobou a akýmsi európskym štandardom, je pre nás najhovorenejší jazyk – angličtina – takmer nevyhnutnosťou. Platí to pri práci, dovolenkovaní a v niektorých prípadoch aj v každodennom živote. Najmä ak pracujete ako ITčkar alebo sa chystáte založiť si blog či web stránku.

Tvorba web stránok

Kedysi ste na tvorbu web stránok potrebovali programátorov a webmasterov, teraz do už zvládne každý z pohodlia svojho domova.

Tvorba web stránok je dnes už pomerne jednoduchá vec. Na internete nájdete množstvo informácií o tvorbe web stránok. Ak však potrebujete pre váš biznis komplikovanejšiu web stránku, alebo špeciálne funkcie, vždy je lepšie obrátiť sa na odborníkov.

Momentálne na internete nájdete množstvo voľne prístupných alebo bezplatných redakčných systémov, teda softvérov, toto sú dve najpoužívanejšie:

WordPress

tvorba web stránok

Logo pre WordPress

Tento redakčný systém pre web stránky je určený pre bloggerov ale tiež pre tvorbu web stránok. Jednoducho si vytvoríte účet/doménu na WordPresse. Tvorba web stránok si na začiatok vyžaduje predovšetkým voľbu správnej domény. Táto je nemenná preto je dôležité zvoliť takú, ktorá bude reprezentovať a reflektovať na služby alebo produkty, ktoré budete ponúkať.

WordPress je tak nastavený, že nemusíte byť študovaný ITčkar, poznať rôzne kódy a pod., mnohé funkcie si stačí nainštalovať a navigácia vás usmerní ako a čo ďalej. Potom si jednoducho zvolíte šablónu vzhľadu – máte na výber z rôznych bezplatných alebo platených šablón. Ľavá lišta s rôznymi funkciami vám slúži pre konkrétnejšie nastavenie vášho webu. Ďalej si už len pridáte želaný obsah – či už textový alebo produkty ak ide o eshop. Obsah si samozrejme môžete časom pridávať, odoberať či upravovať podľa potreby.

Joomla

tvorba web stránok

Logo pre softvér Joomla

Tento redakčný systém je ideálny na tvorbu web stránok, ktoré sú náročnejšie či rozsiahlejšie. Jeho administrácia je o čosi náročnejšia pre laikov, no nie nezvládnuteľná. Vyžaduje si nejaký čas a úsilie. Potom je však postup veľmi podobný ako pri WordPresse.

Pri akejkoľvek práci pri PC nezabudnite na vaše zdravie a preto seďte na kvalitných kancelárskych stoličkách a používajte kvalitné osvetlenie, ktoré vaše oči nebude unavovať a vysúšať.

Viac informácií o tvorbe web stránok sa dozviete aj tu.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Pridaj komentár