Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Počas teplejších a slnečnejších dní, kedy cítiť vo vzduchu závan jari sa čoraz viac začíname prehrabávať v našich šatníkoch a hľadáme niečo tenšie, ľahšie, vzdušnejšie. Aj vy sa chystáte urobiť menšiu revíziu a doplniť svoju garderóbu o nové kúsky? Poradíme vám, čo bude budúce leto ponúkať dámska móda.

Vzory

dámska móda

Farby a kvety na rok 2016

S prichádzajúcou jarou sú neodmysliteľne späté kvety. Tie sa objavujú v dámskej móde každoročne, no vždy menia svoje podoby. Budúci rok ich opäť nájdeme na šatách, topoch, spodnej bielizni, doplnkoch i topánkach. Popri kvetinovom vzore sa do popredia bude dostávať aj jednoduchá kocka a geometrické tvary. Ak však mate ešte v skrini niečo bodkované alebo prúžkované, pokojne to môžete vytiahnuť aj budúce leto.

Farby

Dámska móda v lete 2016 sa bude vyznačovať farbou marsala – sýta červenohnedá, pripomínajúca bordovú, ktorá vychádza z odrody robustného červeného vína. V jej rôznych odtieňoch a prevedeniach si môžete zariadiť nielen svoj šatník ale aj domov. Ďalšími farbami, ktoré budú “in” v roku 2016 nielen v dámskej móde sú akvamarínová (jemná modrá, v ktorej je cítiť závan zelenej), biela, mandľová (jemná hnedá) ale aj ružová a sivá.

Aké šaty?

Dámska móda ponúka vždy nové trendy. Hitom budúcej jari a leta budú košeľové šaty (šaty, ktoré vyzerajú od pása hore ako klasická košeľa) a polo šaty (vyzerajú od pása hore ako klasické pánske polo tričko). Výhodou je, že sa k nim hodia rôzne topánky – rovnako dobre sa hodia lodičky alebo sandáliky. S teniskami využijete takéto šaty aj na športovanie.

Nohavice

dámska móda

Nohavicová dámska móda

Ani vo vašom slovníku sa ešte neudomácnil pojem culottes? Budúci rok sa tak možno stane. Maximálne trendy sa totiž stávajú tento rok široké nohavice s dĺžkou zhruba 15 cm nad členky. Tento typ nohavíc však opticky veľmi skracuje postavu a preto ak nemáte aspoň 175 cm, radšej sa im vyhnite.

Dámska móda v štýle hippies, čipka, strapce a traky

Ak ani košeľové ani športové šaty nie sú pre vás tie pravé, určite uspejete dlhými šatami s kvetinovým alebo etnickým vzorom v tzv. Hippies štýle. Budúcoročná dámska móda praje modelom, ktoré zdobí romantická čipka ale aj strapce. Trendy budú aj nohavice na traky, predĺžené vesty a sveter v tvare písmena “V”.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Pridaj komentár