Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Žiadna obuv nevystihuje ženskosť a krásnu siluetu dámskych nôh viac, ako elegantné dámske lodičky na vysokom podpätku. V lodičkách či „ihličkách“, ako ich ľudovo častokrát nazývame, pôsobí zrazu každá z nás oveľa vyššie, štíhlejšie, sebavedomejšie a elegantne, jednoducho ako pravá dáma. Táto sexi obuv má však aj svoje tienisté stránky a to najmä pocit nepohodlia a diskomfortu pri dlhodobom nosení, státí aj chodení,, ktoré môže vyústiť až do bolestí nôh, chrbtice, bedrových kĺbov, nepríjemných otlakov či rôznych deformít chodidiel ako sú napr. halluxy – vbočené palce či tzv. kladivkové prsty. To však neznamená, že sa lodičiek musíte definitívne vzdať a nosiť len zdravotnú či športovú obuv, stačí ak si osvojíte niekoľko užitočných tipov či pravidiel a popri tom budete obuv s rôznou výškou opätku pravidelne striedať.

lodičky

Lodičky: ženské, zvodné, elegantné

Obuv musí byť vždy predovšetkým kvalitná

Akúkoľvek obuv si kupujete a platí to samozrejme aj pre lodičky, zabudnite na rôzne trhoviská i čínske obchodíky, kde sa s prvotriednou kvalitou pravdepodobne nestretnete a kupujte si vždy len naozaj kvalitné topánky od kvalitných predajcov obuvi. Najlepšie je investovať do topánok z prírodnej kože, ktorá je priedušná a dokáže sa chodidlu pomerne dobre prispôsobiť, všímajte si aj sklon a tvarovanie klenby, ale s výškou podpätkov to nepreháňajte ani v prípade tej najkvalitnejšej obuvi a na podpätky vysoké viac ako 9 až 10 cm radšej zabudnite.

lodičky

Čo robiť aby ani nové netlačili?

Užitočné tipy ako zvládnuť aj lodičky

Medzi niekoľko užitočných tipov, ktoré vám pomôžu zvládnuť napr. firemný večierok bez akejkoľvek ujmy aj v štýlových lodičkách na vysokom podpätku, patrí zásada nikdy nechodiť do spoločnosti v úplne nových topánkach, ale vopred si ich odskúšať a rozchodiť najprv doma. Taktiež nezabúdajte, že rovnako ako je pod priliehavým oblečením neoceniteľným pomocníkom tvarujúce a spevňujúce spodné prádlo, pre lodičky sú to zase gélové vložky, ktorých služby určite oceníte, pretože vám chôdzu na podpätkoch dokážu naozaj spríjemniť.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged:

Pridaj komentár