Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Škola v prírode by mala byť v prvom rade o tom, že deti sa zdržiavajú čo najviac na čerstvom vzduchu, učia sa nové veci prostredníctvom zážitkov a objavujú svet okolo seba. Nie vždy sa však podarí, aby sa škola v prírode konala presne v dátume, kedy je vonku nádherne, celý čas svieti slniečko a je dosť teplo. Preto je dôležité, aby mali pedagógovia prichystaných aj niekoľko hier a aktivít, ktoré zabavia deti vo vnútri, kým je vonku škaredo. Tu je niekoľko tipov:

škola v prírode

Škola v prírode – pripravte pre deti hru s balónmi!

Balóny s prekvapením

Na prvú hru je potrebné mať prichystaných veľa farebných balónov a tiež dostatok fantázie. Ide v nej o to, že na malé papieriky sa napíšu jednoduché úlohy pre deti. Tie môžu mať zábavný, ale tiež náučný charakter. Medzi obľúbené úlohy patrí napr. vyslov svoje meno pospiatky, urob 10 drepov, vystrúhaj nejakú grimasu či vymeň si topánku so svojim kamarátom. Do tvorenia úloh môžete zapojiť aj deti. Potom papieriky zrolujte a zasuňte do balónikov, ktoré následne nafúkate a rozhádžete po miestnosti. Úlohou detí je potom balóniky praskať tým, že na ne šliapnu a plniť úlohy, ktoré v nich nájdu.

škola v prírode

Hra s ponožkami deti určite zabaví

Ponožky a chvostíky

Ďalšou úlohou, ktorá môže deti zabaviť je to, že im prichystáte niekoľko párov veľkých (najlepšie farebných) ponožiek, ktoré si oblečú. Potom poviete „štart“ a deti budú mať za úlohu stiahnuť čo najväčšie množstvo ponožiek z nôh svojich kamarátov. Hra končí vtedy, keď sú všetky deti bosé a vyhráva ten, kto má najväčšie množstvo ponožiek. Obdobná hra sa dá hrať aj so šatkami – každé dieťa si pripevní jednu šatku na svoje nohavice tak, aby pripomínala chvostík (napr. jej koniec zasunie pod gumičku teplákov) a potom už len deti necháte behať a zabávať sa na tom, ako berú „chvostíky“ svojim kamarátom a pri tom majú za úlohu zároveň aj chrániť si ten svoj. Opäť vyhráva ten, kto má najviac chvostíkov.

Nech už si pre deti pripravíte akýkoľvek náhradný program v prípade zlého počasia, jedno je isté – škola v prírode je aj o tom, aby sa tu deti zabavili, či už svieti slnko alebo vonku prší…

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Pridaj komentár