Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

probiotiká

Pri cestovaní do zahraničných krajín sa vám probiotiká môžu veľmi zísť

Probiotiká sú živé organizmy, ktoré riadia správnu činnosť čriev a sú dôležité pre správne trávenie. Tým ovplyvňujú celkový zdravotný stav človeka. Ľudské črevá totižto osídľujú tisíce rôznych baktérií, z ktorých je väčšina pre človeka prospešná. Množstvo týchto baktérií závisí od prijímanej potra

vy a pokiaľ ich je nedostatok, črevá nepracujú správne, čím dochádza k tráviacim ťažkostiam, ako je napr. nafukovanie alebo hnačka či zápcha. Tento nedostatok sa môže dokonca prejavovať aj kožnými zmenami, ako sú ekzémy alebo častejšími ochoreniami a prechladnutiami, teda zníženou imunitou.

Probiotiká a antibiotiká

Nízky počet probiotických baktérií však nesúvisí len s nesprávnou životosprávou, ale dochádza k nemu napr. aj po liečbe antibiotikami, ktoré vyhubia spolu s patogénnymi baktériami aj tie užitočné. Popri liečbe antibiotikami sa preto často odporúča súčasne užívať aj probiotiká. V prípade, že trpíte tráviacimi ťažkosťami je v prvom rade potrebné upraviť stravovanie a zmeniť svoj jedálny lístok. Konzumujte pravidelne potraviny bohaté na probiotiká, napr. jogurty.

Probiotiká a cestovanie

Cestovanie nám niekedy tiež dokáže poriadne rozhádzať naše trávenie a práve užívanie probiotík nám pomôže značne zlepšiť adaptáciu na exotickú stravu v zahraničí aj na celkovú zmenu ovzdušia. V zahraničí tráviace problémy často spôsobuje voda a preto sa odporúča piť výhradne iba balenú vodu.

Zvlášť opatrný treba byť aj pri malých deťoch, ktoré trápia časté koliky. Cestovanie do exotických krajín môže byť pre detský organizmus dosť veľkou záťažou, lebo kým dospelý človek tieto takzvané „cestovateľské hnačky“ zvládne väčšinou bez nejakých dôsledkov, u detí to môže byť nebezpečný až život ohrozujúci problém. U detí totižto dochádza podstatne rýchlejšie k dehydratácii. Probiotiká by  teda určite nemali chýbať v žiadnej cestovateľskej batožine.

probiotiká

Probiotiká pomôžu nie len vám, ale aj vašim deťom

Probiotiká na každý deň

Probiotiká okrem odstraňovaní tráviacich ťažkostí a obnove črevnej mikroflóry zlepšujú imunitný systém, znižujú cholesterol, pôsobia ako prevencia proti vzniku rakoviny tenkého a hrubého čreva, zlepšujú kožné problémy aj zápach z úst. Ich každodenné užívanie je naozaj vhodné pre každého, kto chce pomôcť svojmu tráveniu a zlepšiť si celkový zdravotný stav. Viac informácií o probiotikách nájdete aj na stránke MODRÝ KONÍK.
Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Pridaj komentár