Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
montované domy

Montované domy za skvelú ceu

Montované domy sú jednou z možností, ako si postaviť dom za nízku cenu a v porovnaní s murovaným, aj za oveľa kratší čas. Prečo je to tak? Vysvetlenie nájdete v nasledujúcom článku.

Ako už z názvu vyplýva, montované domy sa montujú, to znamená, že sa skladajú z jednotlivých dielov, ktoré treba spojiť. Je to niečo podobné, ako keď si kúpite skriňu v demonte a doma si ju pospájaním jednotlivých dielov zmontujete. Presne na takomto princípe fungujú aj montované domy. Pokiaľ ide o drevenú konštrukciu, montáž zvládnete aj svojpomocne, pri ťažkých betónových konštrukciách už je za potreby technika. O jej zabezpečenie, dovoz dielov a ich montáž sa však postará firma, u ktorej si dom necháte vyrobiť.

Výhodná cena, ktorá sa nemení

montované domy

Montáž drevenej konštrukcie

Výhodou montovaných domov je najmä ich nízka cena. Je taká preto, že jednotlivé domy sú už vopred navrhnuté, a preto si stačí vybrať z katalógu ten, ktorý sa vám páči. Odpadáva teda projektovanie domu, ktoré býva dosť nákladné. Samozrejme ak si z katalógu nevyberiete a chcete si dať vyrobiť dom na mieru, vyššej cene sa nevyhnete. Pri montovaných domoch však poznáte konečnú sumu a nemusíte sa báť, že sa vyskytnú náklady, s ktorými ste nerátali.

Vo výrobnej hale sa realizuje aj príprava sanitárnych rozvodov a podľa dohody vám do jednotlivých dielov môžu osadiť už aj okná a dvere. Keďže montované domy sa vyrábajú sériovo, výroba dielov trvá len niekoľko dní. To isté platí aj pre ich montáž.

Montované domy zatiaľ nie sú také populárne ako v zahraničí

montované domy

Domy s kvalitnou tepelnou izoláciou

Hoci montované domy sú cenovo dostupnejšie ako murované na Slovensku si nenašli ešte takú obľubu ako v zahraničí. Možno je to tým, že ľudia sú viac zvyknutí na domy z tehál, možno je to tým, že s takýmito stavbami nie sú ešte dostatočne zoznámení a veľmi im nedôverujú.

Montované domy sú však vysokokvalitné a vďaka ich konštrukcii a použitému materiálu majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti, vďaka čomu šetria aj náklady za vykurovanie či klimatizáciu. Možno sa raz ľudia naučia spočítať si 2+2 a miesto predražených murovaných domov, ktoré ich vedú k zadlžovaniu, začnú využívať ekonomicky menej náročnejšie možnosti, medzi ktoré patria aj montované domy.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Pridaj komentár