výletné lode

Dovolenky na výletných lodiach

Boli ste už niekedy na výletnej lodi? Je to jednoznačne jeden z dovolenkových výletov, ktoré by ste mali absolvovať minimálne raz za život. (Aj keď myslím si, že keď to skúsite raz, budete sa chcieť na výletnú loď znovu vrátiť.)

Na dovolenku s loďou

Výletné lode sú skvelou formou cestovania na dovolenky, pretože nielen cieľové dovolenkové miesto ale aj samotná cesta je súčasťou dovolenky. Ak za odpočinkom letíte v lietadle, cesta je náročná, únavná a niekedy aj nudná a dlhá. To sa vám však na výletnej lodi nemôže stať. Výletné lode sú vybavené kompletne od apartmánov poskytujúcich všetko, čo aj klasické hotelové izby poskytujú, cez rôzne lodné služby, až po reštaurácie, rôzne obchody, wellness, fitnes, skrášľovacie služby, kasína a kopec iných.

výletné lode

Výletné lode sa plavia aj po Dunaji

Pre mladých ľudí sú tam rôzne kaviarne a bary so živou hudbou alebo DJ-om, kde sa môžu baviť až do rána. Samozrejme závisí to aj od veľkosti výletnej lode. Niektoré výletné lode ponúkajú tiež možnosť priniesť si so sebou aj svoje domáce zvieratko, čo je pri cestovaní lietadlom možné, no pre zvieratá dosť stresujúce.

Pre rodinu nie je nič krajšie ako cestovanie spolu so svojimi deťmi. Aj k takej príležitosti sú výletné lode vybavené a okrem rôznych detských ihrísk, výletné lode tiež ponúkajú detských animátorov, ktorí sa postarajú o rôzne hry a zábavu pre deti.

výletné lode

Skvelá dovolenka plná nezabudnuteľných zážitkov

Výletné lode však poskytujú aj jedinečný pohľad na krajinu a okolie, ktorým sa plavíte. V letných a slnečných dňoch si môžete užívať cestu na vonkajšej palube, sledovať panorámu miest a okolia, ktorým sa plavíte. V daždivých dňoch môžete využiť niektoré služby, ktoré výletné lode ponúkajú alebo len tak sledovať dážď z okna svojej kajuty. Veď aj to má svoje čaro.

Výletné lode na Dunaji

Niektoré výletné lode sa plavia aj po Dunaji s medzi-zastávkami v Bratislave alebo Viedni. Váš zážitok môže byť o to bohatší, pretože môžete tak navštíviť niekoľko historických miest, vidieť bratislavský hrad, hrad Devín alebo hrad v meste Hainburg, ktoré bývajú v noci vysvietené, čo ponúka rôzne inšpirácie aj pre mnohých umelcov. A keďže sa blíži čas Vianoc, možno práve darček v podobe plavby na výletnej lodi by bol tým správnym.

Pridaj komentár