Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Dnes ma čaká slávnostný obed

pánske košele

Mnoho mužov preferuje elegantné oblečenie na každý bežný deň

Každodenná pánska móda okolo mňa je vraj podľa väčšiny odborníkov rozsiahly sociálny fenomén. S jeho pestrými prejavmi sa stretávame denne v rozmanitých sférach našej dynamicky sa meniacej doby. Pánsku módu určite nevynímajúc. Stránky časopisov a žurnálov sú plné módnych doplnkov aj pre nás mužov. Elegantné pánske košele a kravaty, a ich široký výber nemá konca.

Predajcovia odevov sa občas dosť násilne predbiehajú v prelínajúcom sa mediálnom prostredí. Oblečenie nás ľudí ukazuje svoju premenlivú tvár každým dňom v uliciach miest či počas kultúrnych spoločenských akcií. A mňa takáto drobná spoločenská akcia čaká aj dnes. Asi by som tam mal ísť vyzdobený dobrou značkovou pánskou košeľou, keďže pánske košele sú základom elegantného odevu.

Pánske košele vraj vypovedia, čo som zač

pánske košele

Pánske košele môžete nosiť aj neformálne

Naše oblečenie a pánske košele doplnené rôznym doplnkami a výstrednosťami vraj činia náš svet zmysluplnejším. Hlavne vraj tým, že pôsobia niečo ako symbolický jazyk. Dôležité vraj je, čo máme na sebe, z akých materiálov to je zhotovené, aká je farebnosť nášho zovňajšku, strih a farba účesu, kozmetika či módne tetovanie.

To všetko výrazne naznačuje, čo sa skrýva v našom vnútri. Dôležité určite aj je, ako sú pánske košele a všetko ostatné skombinované s doplnkami na našom tele.

To všetko vraj vopred vypovedá o našej povahe bez toho, aby sme museli otvoriť ústa a predstaviť sa spolusediacim. Neviem, ja som vyrastal v prostredí, kde sa zvyklo hovorievať, že „vtáka poznáš po perí a človeka po reči“. Ale doba sa mení a asi by som sa mal prispôsobiť a ísť na ten dnešný večierok oblečený v dobrej pánskej košeli.

Pánske košele a oblečenie ako podpora našej sociálnej pozície

pánske košele

Takto kombinovaná košeľa a sako nepokazia žiaden outfit

Je však určite nepochybné, že náš vzhľad nám niekedy pomáha zhostiť sa hodnovernejšie určitej sociálnej pozície alebo role. Inokedy nám poskytuje pocit komfortu a sebadôvery v rôznych situáciách. Rôzne módne možnosti nám všetkým umožňujú slobodne sa rozhodovať o tom, ako vizuálne vyjadríme, kto sme a akí sme. Alebo akými by sme chceli byť. Čo sa nám osobne páči a v čom sa cítime príjemne…

Pánske košele však občas nosia ženy a muži naopak koketujú so ženskosťou v ich oblečení. Občas je možné vidieť aj niečo ako obete módneho vplyvu na nás ľudí prejavujúcich sa niečím ako lacnou maškarádou. Neskutočná mediálna moc módneho vplyvu môže z niektorých doslova vyrobiť obete jej vrtochov a zakrýva to nevkusnosťou až tou maškarádou. Ale sme rôzni, a každý má možnosť slobodne sa rozhodnúť a vybrať si čo chce mať na sebe – pánske košele či tričká a roztrhané džínsy.

Moje oblečenie na ten dnešný večierok môže mať teda aj charakter mocného sociálneho nástroja. Ale mám už len niekoľko hodín na to, aby som sa rozhodol, či si pôjdem kúpiť novú pánsku košeľu alebo sa rozhodnem pre svoj obľúbený čierny rolák ku krku. Kolegovia ma už v ňom videli posedávať na večierkoch niekoľko krát. Nie je už najnovší, ale cítim sa s ním dobre a príjemne. Uvidím.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Pridaj komentár