Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Najdôležitejšia zo všetkých kritérií, ktorými sa riadime pri výbere topánok, je správna veľkosť. Malé dieťa nespozná a nepovie, či ho topánky niekde tlačia alebo sú mu nepohodlné. Preto je vždy nutné vyberať topánky s dostatočne veľkou rezervou, minimálne o 1,5 cm oproti veľkosti nohy. Dieťa musí voľne pohybovať všetkými prstami, noha musí mať priestor a nič ju nesmie obmedzovať v pohybe. Na druhej strane nesmie byť táto rezerva príliš veľká, aby dieťa nezakopávalo a topánka mu poskytovala pri chôdzi dostatočnú stabilitu. Špeciálnu pozornosť venujte detskej zimnej obuvi.

detská zimná obuv

Detská zimná obuv pre chlapcov aj dievčatá

Na každé ročné obdobie aspoň dvoje detských topánok

Vždy je dôležité, aby pre každé ročné obdobie mali deti topánky aspoň dvoje. V zime je lepšie zaobstarať si ich aj viac, resp. je možné ako náhradné využiť aj nosené topánky po staršom súrodencovi, za predpokladu, že ich naše dieťa nebude nosiť denne. Pri výbere detskej obuvi nielen na zimu je tiež potrebné dbať na to, aby topánka rešpektovala anatómiu detskej nohy, ktorá rastie a je teda náchylnejšia k deformáciám. Dôležité je preto zvoliť správnu veľkosť detskej topánky.

detská zimná obuv

Topánky a outfit na zimu

Prechádzky a cestovanie v kvalitnej detskej obuvi

Pre prechádzky v chladných jesenných a zimných dňoch by sme mali deťom zaobstarať kvalitnú členkovú obuv zabezpečujúcu pohodlnú a zdravú chôdzu. Akú teda kúpiť obuv pre naše deti na nadchádzajúcu zimu? Keď je všade plno snehu a kĺže to aj dospelým? Ako si s chôdzou poradí batoľa, ktoré sotva stojí na nohách a aké zimné topánky mu to uľahčia? Detská zimná obuv by mala byť hlavne zateplená, nepremokavá a priedušná.

detská zimná obuv

Pre dievčatá je na trhu široký výber čižiem

Nepremokavosť zimnej detskej obuvi

Nepremokavosť zabezpečí, že sa do topánky nedostane mokro a vlhkosť zvonku pri chôdzi dieťaťa. Priedušnosť topánky sa zase postará o to, aby sa pot odparil skrz topánku do vonkajšieho prostredia a noha dieťaťa tak zostala v suchu aj počas fyzickej aktivity nielen počas rodinnej dovolenky. Tieto dve vlastnosti ponúkajú topánky ošetrené záterom a topánky membránové.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Pridaj komentár